Carnaval 2018

Elevii orădeni al Centrului Școlar de Educație Incluzivă Bonitas au sărbătorit pe 16 februarie Carnavalul. Împreună, elevii și cadrele didactice au creat costumații care mai de care mai frumoase și mai inspirate. Au fost invitați elevii Liceului Romano-Catolic Szent László, care au participat ca voluntari ajutându-i pe copii să participe la diferite competiții. Pe parcursul dimineții preșcolarilor și elevilor ciclului primar le-au fost pregătite diferite jocuri și activități: concurs de mâncat gogoși, activități de lucru manual. După încheierea activităților de competiție fiecare elev și-a prezentat costumația, apoi a început distracția pe ritm muzical. Cu sprijinul Asociației Love Bihor, invitatul surpriză al Carnavalului a fost domnul Papp Attila, membru al formației Libavonat. Copiii au avut astfel ocazia să se bucure de un program muzical distractiv. Pe parcursul Carnavalului toți participanții s-au simțit foarte bine, luându-și rămas bun de la iarnă într-o atmosferă veselă.