Néhány szó rólunk

A Bonitas Magyar Speciális Oktatási Központ 2015 szeptemberében alakult, az 1-es számú magyar speciális iskola Érmihályfalva elnevezés alatt. 2016-ban változott meg az elnevezése, mint CSEI Bonitas és Nagyváradra került a székhelye. Intézményünk több városban működik, Nagyszalontán, Érmihályfalván és Nagyváradon.

Iskolánkon belül 4 és 18 év közötti gyerekek tanulnak, különféle problémákkal. Ezek közé tartoznak a mentális, szenzoriális, mozgássérűlt gyerekek, autisták, Down-kórosok.

A tanitási nyelv intézményünkben a magyar, az egyetlen ilyen intézmény Bihar megyében.

A CSEI Bonitas Nagyvárad által nyújtott speciális szolgáltatások :

Speciális gyerekek tanitása:

• DMS, DMM
  • Tanulási problémák
  • TSA,Down szindróma
  • Könnyű és közepes értelmi sérültek integrációja normál iskolába
  • A gyerekek fejlesztése különboző specifikus terápiákkal, szükségleteiknek megfelelően
  • Komplex pszihopedagógia felmérés, iskolai és szakmai orientáció, a belső bizottságon keresztűl
  • A szülők tanácsadása és informálása

Anyagi erőforrásaink:

• osztálytermek
  • tornaterem
  • kinetoterápia terem
  • pszihopedagógiai különtermek
  • szenzomotoros training terem
  • informatikai terem
  • étkező
  • a nagyváradi iskolában a mozgássérült gyerekeknek megfelelő mosdó
  • a nagyszalonati iskolában foglalkoztató terápiás műhely

Emberi erőforrásaink:

Iskolánkban, a speciális oktatás terén nagyon jó szakemberek csoportja dolgozik. Tanáraink folytonos érdeklődést mutatnak a fejlődésre, folyamatosan részt vesznek különféle képzéseken, konferenciákon, szimpóziumokon, workshopokon.

A tevékenységeket a következő oktatói csoport végzi:

• speciális oktató tanárok
  • pszihópedagógusok
  • óvónők, tanitók, tanárok
  • kinetorerapeuta
  • sport tanár
  • zene tanár
  • vallás tanár
  • gyakorló képzés tanár

A tanárok mindennapi munkáját segiti a kisegitőszemélyzet: az adiminsztrációs személyzet, gondozók, dadusok és a konyhai személyzet.