Napi tevékenységek

Logopédia

A logopédus feladata, hogy a nevelésen, információátadáson, tanácsadáson és a korai gyermekkorban való rendszeres szűréseken keresztül minden életkorban megelőzze a kommunikációs rendellenességek megjelenését és kialakulását. A szűrést csecsemő- korban, óvodáskorban és iskoláskorban végezzük.

Zeneterápia

A zeneterápia zenei lehetőségek kiaknázása és terápiás céllal való felhasználása zenei élményeken keresztül. A zene forrása az emberi lélek. Amíg a zene megszületik, addig az alkotó emberi lélek és test minden zugát bejárja, benne vibrál, majd felszínre tör. Amikor pedig elhangzik, az emberi agy és lélek egyaránt újból a hatása alá kerül…

Gyógytorna

A gyógytornára a speciális oktatás fontos részeként tekinthetünk, mivel nemcsak a mozgásukban sérűlt gyerekeken lehet segíteni általa, hanem a mozgásfejlesztésre és a beszédfejlesztésre szoruló gyerekeken is.