Beiratkozás a magyar tannyelvű Bonitas Speciális Oktatási Intézménybe

Intézményünk 3 és 18 év közötti különböző fogyatékkal, fejlődésbeli késéssel, viselkedési problémákkal élő gyerekeket és fiatalokat iskoláz be.

Intézményünk három helységben működik: Nagyvárad, Szalonta és Érmihályfalva.  Az osztályok és csoportok eloszlása a helységenként következő:

• Nagyvárad: óvodai csoport, elemi tagozat (előkészítő – IV. osztályig), gimnáziumi tagozat (V-X osztály)
  • Szalonta: elemi tagozat (előkészítő – IV. osztályig), gimnáziumi tagozat (V-VIII osztály), speciális liceumi tagozat (IX-XI) gazdasági profillal.
  • Érmihályfalva: óvodai csoport, elemi tagozat (előkészítő – IV. osztályig), gimnáziumi tagozat (V-X osztály)

A speciális oktatásba való beiratkozás több szakaszban zajlik. Szükséges egy dosszié összeállítása, amelyet a Bihar megyei CJRAE (Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională) kell beadni, ahol a gyermeket a szükségleteinek és fejlődési szintjének megfelelő oktatási forma felé irányítják.

A dosszié a következő dokumentumokat kell tartalmazza:

• típus-kérvény melyben a szülő igényli a fogyatékos vagy speciális igényű gyermek teljeskörű felmérését és iskola/szakmai orientációját
  • a gyermek születési bizonyítványának vagy személyi igazolványának másolata
  • a szülők/gyám személyi igazolványának másolata
  • a gyámságot igazoló dokumentum másolat
  • szociális ankét a SPAS/DGASPC-tól
  • háziorvos által kiállított összegző orvosi adatlap (fișă medicală sintetică)
  • A5 típusú orvosi igazolás, szakorvos által kiállítva
  • pszichológiai felmérés
  • gyógypedagógiai felmérés
  • iskolai anyakönyvi kivonat (foaie matricola) másolata vagy igazolás a gyerek iskolába való beiratkozásáról
  • az iskolai/szakmai orientáció bizonyítványának a másolata